Glasbeni vrtec

Dejavnosti se izvajajo v sodelovanju z Glasbeno šolo Radlje ob Dravi, enkrat na 14 dni. Cilj glasbenega vrtca je otrokom približati glasbo na čim bolj sproščen in igriv način.

Slediti želimo otrokovemu razvoju in njegovim potrebam. Skozi igro se bomo srečali z različnimi glasbenimi področji: z razvojem sluha, ritma, petja in gibanja. Spoznavali bomo različne zvoke, ustvarjali različne tone in tonska gibanja. Igrali se bomo z različnimi ritmi na veliko različnih načinov. Spoznavali bomo hitrost, dinamiko, agogiko, dolžino, peli bomo različne pesmi in jih občasno tudi spremljali na različne inštrumente in različne načine. Ker v glasbi ne gre brez gibanja, se bomo posvetili tudi temu in tako gradili na občutku za glasbeno mero.